SAMUEL MARINČÁK TRIO /SK/

Samuel Marinčák patrí nepochybne medzi najvýraznejšie talenty jazzovej gitary na Slovensku. Veľmi časté je jeho hosťovanie v skupine AMC Trio, s ktorou absolvoval množstvo vystúpení na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Samuel je absolventom Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne, kde študoval jazzovú interpretáciu. Počas svojho štúdia v Brne absolvoval stáž na Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy v nemeckom Lipsku. Študoval aj na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanoch, kde po dvoch veľmi plodných rokoch ukončil svoje štúdium s titulom Master of Music.

V roku 2021 vydal Samuel svoj debutový album Reflection Of My Soul, ktorý predstavuje prierez jeho doterajšej tvorby a je zároveň úprimnou reflexiou umelcovej duše. V rovnakom roku získal tento album  v súťaži ESPRIT Cenu verejnosti za najlepší jazzový album roka a zároveň nomináciu v kategórii jazz na súťaži Radio_Head Awards.

Tento rok si na festivale zahrá so svojim triom, ktoré okrem Samuela tvorí basgitarista Martin „Miťo“ Samuely a mladý talentovaný bubeník Adrián Polovka.

Toto mladé zoskupenie si zahrá na festivale ako druhá kapela počas prvého festivalového dňa.

www.facebook.com/samuel.marincak

www.facebook.com/adrian.polovka

www.facebook.com/mito.samuely