Marcel Palonder – spev
Ondrej Krajňák – klavír

Marcel Palonder patrí vďaka svojmu nezameniteľnému zamatovému hlasu k stáliciam slovenskej populárnej hudobnej scény už takmer tri desaťročia. Hoci sa nikdy neusiloval o prvoplánový komerčný úspech, domácich fanúšikov si získal nadčasovým hitom „Láska“ (ktorý sa v originálnej podobe i rôznych cover verziách šíri éterom už 27 rokov).
Zahraničnému publiku sa predstavil ako úspešný reprezentant Slovenska na súťaži Eurovízia a následne na mnohých významných medzinárodných festivaloch a podujatiach.
Marcela Palondera ste takisto mohli vidieť a hlavne počuť vo formáciách ako sú: Mandragora, Accident ́s Happen,
Deep ́n Space, Tango Ultimo a ďalšie.

Marcel sa dlhé roky venuje nie len jazzovému repertoáru, ale najmä Argentínskemu tangu Astora Piazzollu, a práve tento žáner bude sprevádzať jeho tohtoročné vystúpenie na našom festivale spolu s fenomenálnym jazzovým klaviristom Ondrejom Krajňákom, ktorých spolu spája niekoľko hudobných formácií.

Ondrej Krajňák
Mladý virtuózny klavirista, skladateľ, aranžér a interpret pochádzajúci z hudobníckej rodiny. Šudoval na Jazzovej akadémii Erkela Ferenca v Budapešti (HUN) a taktiež sa v tomto čase zúčastnil niekoľký súťaží, kde po sebe zanechal veľký úspech. Dnes je považovaný za jedného z najlepších klaviristov na Slovensku.

https://www.facebook.com/palondermarcel
http://ondrejkrajnak.com/