Lukáš Oravec quartet ft. danny grissett & tony lakatos

Formácia vznikla v roku 2012 a odohrala rozsiahlu šnúru klubových a festivalových vystúpení po celej Európe. Quartet získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za „interpretačný výkon“ lídra quartetu.

V roku 2013 vydali debutový album s názvom „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, ktorý vyhral cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roku. V Roku 2015 vydáva v poradí druhý album „Piotrology“ a v roku 2016 tretí album kvartetu „Ali“, ktorý získal nomináciu na Radio Head Award 2017 a vyhral cenu ESPRIT 2016 za najlepší jazzový album roku.

Quartet spolupracoval s hosťami a aj Grammy ocenenými muzikantmi, ako Bob Mintzer, Aaron Goldberg, Seamus Blake, Wayne Escoffery, Vincent Herring, Kálmán Oláh, a mnohími ďalšími. Quartet spolupracuje taktiež v rozšírenom projekte so Štátnym Komorným orchestrom Žilina a s Moravskou Filharmóniou.

Danny Grissett klavírista a skladateľ Danny Grissett je jeden z najznámejších hudobníkov New Yorku and medzinárodnej scény. Na klavíry začal hrať vo veku šiestich rokov. Bakalárske štúdum absolvoval na Cal State Dominquez Hills. V štúdiu pokračoval na prestížnom Thelonius Monk Institute. Študoval tu u majstrov ako Herbie Hancock, Terence Blanchard, Teddy Baaron, Bobby Watson, Jimmy Heath a Carl Allen. Po niekoľko rokoch strávených v Los Angeles sa presťahoval do New Yorku. Stal sa spoluhráčom tých najväčších new yorkských hviezd ako Freddie Hubbard, Vincent Herring, Marcus Strickland, Steve Nelson, Roy Hargrove, Willie Jones III, Lousi Hayes, Jeremy Pels, Jummy Green, s ktorými nahral nespočetné množstvo albumov. Je dlhoročným členom projektu Toma Harrella a často účinkuje v Big Band Charlesa Mingusa. Ako sólista sa predstavuje vo vlastnom Triu.

Tony Lakatos pochádza zo slávnej maďarskej hudobníckej rodiny. Vyštudoval Konzervatórium, oddenelie Béla Bartóka v Budapešti, kde v roku 1977 vyhral národnú jazzovú súťaž. V 80. rokoch sa presťahoval do nemecka kde dodneš žije a stal sa sólistom HR Radio Big Bandu vo Frankfurte. Za svoj život absolvoval množsto spoluprác so svetovými legendami ako Terri Lyne Carrington, Anthony Jackson, David Whitham, Peter O’Mara, Randy Bracker, George Mraz, Adam Nussbaum, Ron McClure a s mnoha ďalšími.

Lukáš Oravec– trúbka
Danny Grisset-  klavír
Tony Lakatos – saxofón
Marián Ševčík  – bicie
Tomáš Baroš  –  kontrabas

www.lukasoravec.com
www.dannygrissett.com
www.tonylakatos.com
www.tomasbaros.com