AMC TRIO PLUS ft. PETER LIPA & GRZECH PIOTROWSKI

Amc trio prešovskému publiku netreba špeciálne predstavovať. Trio,ktoré hrá v poslednom čase už pravidelne v kvartete s gitaristom Samuelom Marinčákom bude tohto roku hostiť hviezdu slovenského jazzu, speváka a rodáka z Prešova Petra Lipu, ako aj jedného z najvýznamnejších poľských saxofonistov Grzecha Piotrowského.

Samuel Marinčák sa stal nedávno víťazom diváckej súťaže ceny Esprit za najlepší jazzový album. Gitarista vystupuje so svojím triom a s Amc triom po celej Európe a hral a nahrával už s takými svetovými hudobníkmi ako sú Randy Brecker, Eric Marienthal, Bill Evans, Regina Carter a mnohí iní.

Peter Lipa je skutočnou legendou a ikonou slovenského jazzu. S Amc Triom spoločne koncertujú už niekoľko rokov. Ich spoločný repertoár tvoria skladby oboch protagonistov a práve tie z pera Amc Tria si budú môcť vypočuť návštevníci tohtoročného festivalu.

Grzech Piotrowski, absolvent katowickej jazzovej akadémie, skladateľ, producent a multiinštrumentalista je svojráznou osobnosťou poľskej jazzovej scény. Roky sa venuje takmer výlučne autorskej tvorbe, v ktorej mnohokrát presahuje hranice jazzu a pohybuje sa v oblastiach world music, ethno jazzu, folklóru a hudby so škandinávskym nádychom. Natají sa tým, že jeho vzorom je slávny nórsky saxofonista Jan Garbarek, avšak vplyvom hudobného prostredia je jeho prejav svojrázny a jedinečný.

Špeciálnym hosťom, ktorý sa presatví na tomto koncerte bude speváčka Simona Vargová.

Peter Adamkovič – klavír
Martin Marinčák – kontrabas
Stanislav Cvanciger – bicie
Peter Lipa – spev
Grzech Piotrowski – saxofón
Simona Vargová – spev

www.amctrio.sk
www.peterlipa.sk
www.facebook.com/samuel.marincak