ALF CARLSSON & JIŘÍ KOTAČA TRIO /SE, CZ/

Alf Carlsson/Jiří Kotača Trio je spoločný projekt švédskeho gitaristu Alfa Carlssona a českého trubkára Jiřího Kotaču. Týchto dvoch muzikantov spojilo štúdium v holandskom Rotterdame. Po ukončení spoločného štúdia a výlete Alfa Carlssona do českej republiky prirodzene vznikla fungujúca kapela, ktorá momentálne už šiesty rok pôsobí na hudobnej scéne a odohrala desiatky koncertov na jazzových festivaloch a v kluboch po celom Švédsku, Česku a Slovensku

Kapelu doplnil slovenský jazzman najmladšej generácie – Kristián Kuruc na bicie nástroje. V hudbe tria sa miešajú vplyvy lyrickej škandinávskej hudby a moderného jazzu so štipkou moravského a slovenského folklóru, čo prináša unikátnu zvukovú kombináciu tejto kapely, ktorá kladie dôraz na zvukovú pestrosť, silné melódie a pracuje s prepojovaním odlišných hudobných tradícií a koreňmi jednotlivých členov kapely.

Členovia kapely majú skúsenosti s koncertovaním s Grammy nominovanými hudobníkmi ako je Ilja Reijngoud či Sulivan Fortner. Spolupracujú napríklad s Matúšom Jakabčicom, Davidom Dorůžkom alebo European Radio Jazz Orchestra.

Kapela zahrá na festivale počas druhého festivalového dňa ako druhá v poradí.