PARTNERI
Fond na podporu umenia
Hudobné centrum
Ministerstvo kultúry
Mesto Prešov
Intas s.r.o.
Poďakovanie
Agentúra Rock Pop Bratislava

Poľský inštitút
Embassy of the USA
ISPO spol. s r.o., inžinierske stavby
kamdomesta
Vinci Park
EZO.sk, s. r. o.
szus Dama
Eurovia
Unistav, s.r.o.
REVCO
KAPING
GEOKART Veľké Kapušany, s.r.o.
Letecká škola Heli company s.r.o.
GEODETICCA, s.r.o.
HUDOBNÝ NÁSTROJ s.r.o.
Hotel Lineas

MEDIÁLNY PARTNER
skJazz.sk
Rádio Prešov
jazz.sk
jazzpark.sk
Culty - Vaša kultúra


19.10. Sála Čierneho Orla PKO Prešov o 18.00
1. MIRIAM BAYLE „SONG“ /CZ,SK/

Miriam Bayle - spev, klávesy, perkusie
Stanislav Mácha - klavír, klávesy
Josef Fečo - basgitara
Dano Šoltis - bicie

Miriam Bayle Miriam Bayle
Speváčka, klaviristka,skladateľka, aranžérka a lektorka Miriam Bayle vydala nový album „SONG“. V porovnaní s predchádzajúcim albumom „MIRIAM BAYLE“,ktoré malo a stále má veľmi pozitívny ohlas, obsahuje tri jej autorské kompozície, ale aranžérsky sa podpísala pod všetky. Akustické nástroje kombinuje v niektorých skladbách s elektronickými zvukmi. Turné „SONG“prebieha počas celého roku 2016 (Jazz Černošice, Bohemia Jazz Fest, Jazz Teplice, Praha, Ostrava, Opava, Jazz Prešov, Nitra, Trnava atd.).

Miriam Bayle je pôvodom zo Slovenska (Liptovský Mikuláš) a na českej jazzovej scéne sa pohybuje už niekoľko rokov. Jej doménou je len zriedkavý talent pre scatové improvizácie, ktorými obohacuje vetšinu svojich piesní. Má za sebou radu koncertov v jazzových kluboch a na festivalech (ČR, SR, Rakúsko, Francúzsko, Litva, Poľsko, Fínsko, Švédsko, Grécko, Maďarsko, Nemecko, Írsko ...).

Spolupracovala s vynikajúcimi hudobníkmi ako sú Andrej Šeban, Juraj Bartoš, Matúš Jakabčic, Juraj Griglák, Gabo Jonáš, Jozef Dodo Šošoka, Vojtěch Eckert, Josef Fečo, Ondřej Pivec, Tomáš Baroš, Ondrej Krajňák, David Dorůžka, Vojtěch Dyk, George Mraz, Piotr Baron, AMC trio ai.


viac informácií »
... a tu »

2. DEPART /AT,SK/

Harry Sokal - saxofón
Heiri Känzig - bass
Martin Valihora - bicie

DEPART /AT,SK/ DEPART /AT,SK/

DEPART je hudobný projekt saxofonistu Harryho Sokala a kontrabasistu Heiri Känziga, ktorý vedú spolu už niekoľko rokov. Na bubenícku stoličku po predchádzajúcom bubeníkovi Jojovi Mayerovi zasadol Martin Valihora a v tomto obsadení nahrali aj najnovší album „Retire“, ktorý prídu predstaviť na Festival Jazz Prešov. Títo traja hudobníci sa vydali na hudobnú expedíciu, ktorá sľubuje prínos do súčasnej éry modernej hudby.

Samotný líder kapely Harry Sokal patrí už viac ako tri desaťročia medzi absolútnu špičku nielen rakúskeho, ale aj európskeho jazzu. Jeho svojrázny a okamžite rozpoznateľný štýl ho už v mladosti etabloval na svetovú jazzovú scénu, kde ho poznáme hlavne z 25-ročnej spolupráce v kapele Arta Farmera a koncertovania s celou plejádou svetových jazzmanov, kapiel a orchestrov ako: Vienna Art Orchestra, Carla Bley Big Band, Art Blakey, Joe Zawinul, Dave Holland, Daniel Humair a iní.


viac informácií »


3. NIK WEST /GB/

Nik West – basgitara, spev
RJ Norwood JR – bicie nástroje
Hubie Wang - gitara, spev
Collen Cole - vokály
Amber Sauer – vokály
Clifton Williams – klávesy

NIK WEST /GB/ NIK WEST /GB/ NIK WEST /GB/


Nik West je fantastická speváčka, a famózna basgitaristka. Prince o nej hovoril ako o svojej najväčšej pódiovej inšpirácií po Sheila E. Hrala s Princeom, Marcusom Millerom, Johnom Mayerom.

Dave Stewart z Eurythmics ju opísal ako ženskú verziu Lennyho Kravitza. Slávny hudobník vie o čom hovorí: produkoval jej prvý album, a mladú Nik uviedol do hviezdnej muzikantskej spoločnosti.

Nik West je z muzikantskej rodiny z mesta Phoenix. Zvuk basy ju očaril v pesničke "You Wanna Be Startin Somethin”, inšpirovala sa aj Marcusom Millerom a Brothers Johnson. O päť rokov od prvého koncertu sa dostala na vtedy nepredstaviteľnú úroveň: stala sa tvárou série nástrojov Dimension Bass značky Fender, a bola aj partnerom pri ich vývoji. V rámci spolupráce s Fenderom založila online súťaž pre gitaristky a basgitaristky.

Nik West debutovala v roku 2012 albumom “Just In The Nik Of Time”, na Youtube prerazila neskorším promosinglom, podarenou coververziou Back In Black od AC/DC. Kôli veľkému úspechu prvý album vyšiel minulý rok v reedícií.

Druhý album “Say Somethin’” vydala Nik West v júli tohto roku, okrem spomínaných svetoznámych fanúšikov jej hru na basu, spev, energiu, a zvuk ospevujú aj Bootsy Collins, Steven Tyler a Lenny Kravitz.


viac informácií »
 ... a tu »
20.10. Sála Čierneho Orla PKO Prešov o 18.00
1. CRISS CROSS EUROPE /BE,NL,DE,LU,SK/

Louis Sclavis - frontman kapely, basklarinet, saxofón
Jan Daelman – flauta /BE/
Lorenz Heigenhuber – kontrabas /DE/
Pavel Morochovič – klavír /SK/
Neil Van Der Drift – bicie nástroje /NL/

CRISS CROSS EUROPE CRISS CROSS EUROPECriss Cross Europe, je projekt európskych jazzových scén, vytvárajúci platformu pre medzinárodné účinkovanie hudobníkov i regionálnych jazzových zoskupení, s cieľom umožniť mladým jazzmanom nadobudnúť skúsenosti aj za hranicami ich domovských krajín. Je pokračovaním projektu Jazz Plays Europe, ktorý od roku 2007 inicioval medzinárodnú hudobnú spoluprácu a pomáhal mladým jazzovým hudobníkom nadobúdať skúsenosti na medzinárodnej jazzovej scéne.

Projekt niekoľkých európskych jazzových scén spája na domácich pódiách etablovaných, no navzájom neznámych hudobníkov, ktorých úlohou je počas troch dní zostaviť a naštudovať repertoár koncertu pozostávajúci z ich vlastných autorských kompozícií. Program umelci následne prezentujú na jesennom koncertnom turné zahŕňajúcom všetky participujúce krajiny.

V roku 2016 sa do projektu zapája sedem európskych krajín – popri Slovensku Belgicko, Francúzsko, Holandsko, Luxembursko a Nemecko. Slovenskú scénu bude tentokrát reprezentovať Pavel Morochovič.


viac informácií »
... a tu »
... a tu »
... a tu »2. JAZZ BAND BALL ORCHESTRA & MARCIN DYJAK /PL/

Bogdan Wysocki – trúbka, spev
Jacek ”Jacky” Mazur – klarinet, tenorsaxofón, spev
Marek Michalak – trombón, spev
Wojtek Groborz - klavír
Tolek Lisiecki – kontrabas
Wiesiek Jamioł – bicie nástroje
Marcin Dyjak - ústna harmonika

JAZZ BAND BALL ORCHESTRA & MARCIN DYJAK JAZZ BAND BALL ORCHESTRA & MARCIN DYJAK
História Jazz Band Ball Orchestra (JBBO) sa začala v roku 1962 v Krakove a odvtedy kapela koncertuje nepretržite s nepatrnými personálnymi zmenami. V začiatkoch tvorili ich repertoár výlučne prevzaté skladby dixielandového charakteru. Neskôr sa ich tvorba približuje k swingu a modernému jazzovému mainstreamu.

V sedemdesiatych rokoch sa v ich tvorbe začínajú objavovať aj autorské kompozície členov kapely. Na ich tvorbu mali v tej dobe vplyv hlavne velikáni jazzu ako Louis Armstrong, Duke Ellington, Count Basie či Benny Goodman. Počas svojej 54-ročnej kariéry hrali v takmer všetkých európskych krajinách, ale aj v USA či Kanade. Ako hostia vystúpilo s JBBO nesmierne množstvo svetových a domácich jazzmanov ako Albert Nicholas, Mr. Acker Bilk, Chris Barber, Harriet Lewis, Kenny Ball, Bill Ramsey a mnohí iní.

V roku 1987 vystúpili dokonca na slávnom festivale Sacramento Jazz Jubilee spolu s bubeníkom Barretom Deemsem a klarinetistom Joeom Muranyim známymi z poslednej zostavy Louisa Armstronga.

Na festival Jazz Prešov prichádza Jazz Band Ball Orchestra s hosťom Marcinom Dyjakom, virtuózom na ústnu harmoniku.


viac informácií »


3. AMC TRIO UNIT featuring BILL EVANS /USA,SK/

Bill Evans – tenor a soprán saxofón
Ondrej Juraši – trúbka
Peter Adamkovič – klavír
Martin Marinčák – kontrabas
Stano Cvanciger – bicie
Samo Marinčák – gitara
Peter Kočiš – klávesy
Miro Szirmai – perkusie, vokál

BILL EVANS BILL EVANS
Bill Evans sa dnes už radí k legendám svetového jazzu a fusion hudby. Ako 22 ročný nastúpil do skupiny Milesa Davisa s ktorým nahral 4 albumy. V tej dobe sa stal známym aj vďaka účinkovaniu vo fusion skupine ELEMENTS a neskôr po boku Johna Mc Laughlina v MAHAVISHNU ORCHESTRA.

Počas svojej kariéry hral a nahrával s umelcami ako Herbie Hancock, Mick Jagger, Willie Nelson, Danny Gotlieb, Robben Ford, MEDESKI MARTIN & WOOD, THE ALLMAN BROTHERS, Bruce Hornsby, Mike Stern, Randy Brecker, Béla Fleck, Warren Haynes, Dereck Trucks a mnohými ďalšími.

Od začiatku svojej kariéry sa však venoval vlastnej tvorbe a vlastným kapelám, pre ktoré bol vždy príznačný Evansov hudobný štýl na rozhraní žánrov ako fusion, rock, country, bluegrass a jazz. Jeho albumy Soul Insider a Soulgrass boli nominované na cenu grammy.

AMC TRIO UNIT AMC TRIO UNIT Ondrej JurašiV Prešove si ho budeme môcť vypočuť v hudbe AMC Tria, ktoré vystúpi vo svojej rozšírenej zostave AMC TRIO UNIT aj so špeciálnym hosťom Ondrejom Jurašim na trúbku.


viac informácií »
... a tu » 

© 2009 - 2016 JAZZ PREŠOV | Powered by Intas, s.r.o. | Created by CODE2B, s.r.o.