PARTNERI
Fond na podporu umenia
Hudobné centrum
Ministerstvo kultúry
Mesto Prešov
Intas s.r.o.
Poďakovanie
Agentúra Rock Pop Bratislava

Poľský inštitút
Embassy of the USA
ISPO spol. s r.o., inžinierske stavby
kamdomesta
EZO.sk, s. r. o.
szus Dama
REVCO
GEODETICCA, s.r.o.
HUDOBNÝ NÁSTROJ s.r.o.
Hotel Lineas
EPLFINANCE Prešov, s.r.o.
MK Illumination
FINECO
SKY Radio
UNIC
Indigo Slovakia
PO-STAV, spol. s r.o. Prešov

MEDIÁLNY PARTNER
skJazz.sk
jazz.sk
jazzpark.sk


18.10. Sála Čierneho Orla PKO Prešov o 18.00
1. DAMAJAZZ PROJECT (SK)

Jazzové oddelenie funguje na Súkromnej základnej umeleckej škole DAMA už 10 rokov, aj keď jeho história siaha do roku 1996. Za toto obdobie odštartovalo kariéru mnohých hudobníkov známych nie len doma, ale aj za hranicami Slovenska. Stačí spomenúť mená ako Matej Benko, Rasťo Uhrík, Samo Marinčák, David Kollár, Mário "Gappa" Garbera, Jana Bezek, Tomáš Jochman, Dano Špiner, Martin Husovský a mnohí ďalší.

DAMAJAZZ PROJECT - PREZHOOD (SK) DAMAJAZZ PROJECT - PREZHOOD (SK) DAMAJAZZ PROJECT - YOUNG JAZZ SESSION (SK)
Na tohtoročnom festivale sa budú prezentovať hlavne súčasní študenti a poslední absolventi, z ktorých sa mnohí rozhodli venovať jazzu ďalším štúdiom na prestížnych európskych jazzových akadémiach. V programe Dama jazz project vystúpia dve študentské formácie PREZHOOD a YOUNG JAZZ SESSION.


PREZHOOD:
Adam Zákutný - trúbka
Šimon Boguský - klavír
Marko Krivánek - basgitara
Ivan Leško - bicie nástroje
hosť:
Jaroslav Janek - trúbka

YOUNG JAZZ SESSION:
Miloš Kostár - saxofón
Juraj Markuš - gitara
Štefan Palfi - klavír
Gregor Chalupecký - basgitara
Andrej Lukáč - bicie nástroje
Zuzana Adamkovičová - spev

viac informácií »2. KK PEARLS /PL/

Krzysztof Kobyliński - klavír
Rivka Shabi - spev
Dima Gorelik - gitara
Waldemar Lindner - bicie nástroje
Edi Sanchez - basgitara

KK PEARLS /PL/ KK PEARLS /PL/ KK PEARLS /PL/Krzysztof Kobyliński - poľský skladateľ, klavirista, autor niekoľkých hudobných albumov založených na jazzovej, etnickej, neoklasickej a elektrickej hudbe. Zakladateľ a riaditeľ ethnojazz festivalu Palmjazz a The Jazzovia Centre v Gwilice, Poľsku. Na jeho projekte sa zúčastnilo mnoho ľudí, ako: AMC, Randy Brecker, Ambrose Akinmusire, Ralph Alessi Quartet, Antymos Apostolis, Bojan Z, Joey Calderazzo, Noam David, Tom Dayan, Jekaterina Drzewiecka, Stanisław Drzewiecky, Fima Ephron, Bill evans, Paolo Fresu, Richard Galiano, Renaud Garcia-Fons, Dima Gorelik, Trilok Gurtu, Gary Husband, Bireli Lagrene, Roby Lakatos, Orlando LeFleming, Kalevi Luihivuori, Olavi Luihivuori, Robert Majewsky, Adam Makowicz, Brandford Marsalis, Etienne Mbappe, Motion Trio, Vladiswar Nadishana, Yasushi Nakamura, Zbigniew Namysłowsky, Janusz Olejniczak, Aaron Parks, Clarence Penn, Reut Rivka Shabi, Mariana Sadovska, Savannah and The Stringz, Arek Skolik, Darek Stasiak, Mike Stern, Jarosław Śmietana, Daby Toure, Miroslav Vitous, Mark Whitfield, Marina Zakharova.

KK Pearls
Medzinárodná kapela Krysztofa Kobylińského, ktorá pozostáva z: Rivka Shabi (spev), Dima Gorelik (gitara), Waldemar Linder (bicie) a Edi Sanchez (basgitara).

Multikulturalizmus vyplívajúci z koreňov týchto umelcov tvorí dokonalé vyjadrenie hudby. Hudobníci si vďaka Krysztofovi môžu dovoliť veľké množstvo improvizácií, v ktorých rezonujú rôzne umelecké vízie. Vášen spojená s jemnou technikou je typická pre hru Dimu Gorelika, ktorý improvizuje na motívoch Ukrajiny a Blízkeho východu. Zaujímavá je taktiež juktapozícia s gitarou Kolumbijčana Ediho Sancheza, a pulzujúce efekty latinsko-amerických basgitarových rytmov. Etno-jazzové perkusie Waldemara Lindnera sú nie len rytmus samotný – je to plne rozvinutá súčasť hudobného koktejlu zloženého týmito umelcami. Klavirista, skladateľ a líder Krzysztof Kobylińsky šikovne vyjadruje emócie obsiahnuté v hudbe, a tak zaručuje originálne hudobné farby/zafarbenie a melódie. Šarmantný hlas Rivka Shabi hypnotizuje a ťahá poslucháčov mimo reality.

KK Pearls na youtube: »     a »

Osobnosti o jeho hudbe:

...Very nice composition. Fantastic melody, I had a lot of fun playing his song...
Branford Marsalis about "Pink Year"

... his compositions are really beautiful, there is a lot of sensibility and melodiousness... his music is like a time travel and like a movie....
Richard Galliano

... his compositions are excellent what does harmony concern, Krzysztof is a good composer and creative artist...
Bireli Lagrene

...His music is lyric, cheerful and moving. His music has perfect sense of melody with beautiful harmony. Every piece is incredible...
Randy Brecker

...He is great composer...
Joey Calderazzo3. REGINA CARTER & AMC TRIO UNIT /USA,SK/

Regina Carter - husle
Peter Adamkovič - klavír
Martin Marinčák - kontrabas
Stano Cvanciger - bicie nástroje
Samuel Marinčák - gitara
Peter Kočiš - syntetizátor
Miro Szirmai - perkusie

REGINA CARTER and AMC TRIO UNIT /USA,SK/ REGINA CARTER and AMC TRIO UNIT /USA,SK/ REGINA CARTER and AMC TRIO UNIT /USA,SK/Regina Carter patrí medzi najlepších a najoriginálnejších jazzových huslistov sveta. Svedčí o tom aj dlhý zoznam svetových hudobníkov, ktorí s ňou spolupracovali zahrňujúci mená ako Tom Harrell, Wynton Marsalis, Brandford Marsalis, Cassandra Willson, Kenny Barron, Ray Brown, Max Roach,Elliot Sharp, Oliver Lake, Pablo Ziegler a mnohí ďalší.

Pochádza z Detroitu z hudobníckej rodiny. Jej bratrancom je napríklad slávny saxofonista James Carter. Po štúdiách bola spoluzakladateľkou ženského jazzového kvarteta STRAIGHT AHEAD, s ktorým hrávala do roku 1994. Odvtedy sa vydala na sólovú dráhu a v roku 1995 vydala svoj prvý album s prvkami jazzu, soulu, popu a R&B. Po niekoľkých ďalších albumoch vydáva v roku 2001 jazzový duet Freefall s famóznym klaviristom Kenny Barronom, ktorý bol kritikou vysoko ocenený.

V nasledujúcich rokoch sa tvorba Reginy Carter štýlovo rozšíruje do mnohých hudobných oblastí a žánrov ako sú ethno jazz, world music alebo argentínske tango. Album Reverse Thread z roku 2010 tvoria úpravy afrických ľudových piesní, ktorými bola huslistka inšpirovaná po dlhom africkom turné, ktoré predchádzalo jeho vydaniu. V podobnom duchu sa nesie aj ďalší album Southern Comfort z roku 2014.

V poslednom období sa stále venuje vlastnej hudbe, v ktorej sa nevyhýba bohatej štýlovej variabilite. Podľa najnovších hodnotení prestížneho jazzového časopisu Downbeat je Regina Carter považovaná za najlepšiu jazzovú huslistku sveta.

Na festivale Jazz Prešov vystúpi Regina Carter s domácim AMC TRIO UNIT, kde základnú zostavu Amc Tria dopĺňajú ďalší traja hudobníci. Jubilujúca prešovská formácia sa predstaví v najnovšom programe z pripravovaného a momentálne nahrávaného albumu, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta začiatkom budúceho roka.4. DJABE /HU/

Péter Kaszás - bicie nástroje
Tamás Barabás - basgitara
Attila Égerházi - gitara
Áron Koós-Hutás - trúbka
János Nagy - klávesy

DJABE /HU/ DJABE /HU/ DJABE /HU/
Renomovaná maďarská skupina Djabe hrá od roku 1995. Vďaka svojej hudobnej originalite a virtuozite členov je častým hosťom najlepších svetových jazzových festivalov.

Skupina koncertovala vo vyše štyridsiatichdvoch krajinách na troch kontinentoch.

Djabe má na konte sedemnásť albumov, z toho dve so Steveom Hackettom, bývalým členom Genesis. Djabe hrá fusionom šmrncnutý smooth jazz s prvkami world music a maďarského folklóru. Najvýraznejším skladateľom skupiny je basgitarista Tamás Barabás. Ten bol pred Djabe členom známej maďarskej jazzovej skupiny Tea. Druhým výrazným členom Djabe je gitarista Attila Égerházi, predtým kapelník skupiny Novus Jam.

"Slovo Djabe znamená v jazyku afrických Ašantov sloboda. Nehladiac na to, či vás táto hudba oslobodí alebo nie, jedna vec je zaručená: tento mix štýlov vás unesie zo Strednej Európy a prevedie cez rôzne územia kultúrnych štýlov a vplyvov."


viac informácií »

 

© 2009 - 2018 JAZZ PREŠOV | Powered by Intas s.r.o.