PARTNERI
Ministerstvo kultúry
Mesto Prešov
Intas s.r.o.
Poďakovanie
Agentúra Rock Pop Bratislava

Poľský inštitút
Embassy of the USA
ISPO spol. s r.o., inžinierske stavby
kamdomesta
Vinci Park
EZO.sk, s. r. o.
szus Dama
Eurovia
Unistav, s.r.o.
REVCO
KAPING
GEOKART Veľké Kapušany, s.r.o.
Letecká škola Heli company s.r.o.
GEODETICCA, s.r.o.
HUDOBNÝ NÁSTROJ s.r.o.
Hotel Lineas

MEDIÁLNY PARTNER
skJazz.sk
Rádio Prešov
jazz.sk
jazzpark.sk
Culty - Vaša kultúra


21.10. Sála Čierneho Orla PKO Prešov o 18.00
1. BARTOSZ DWORAK QUARTET /PL/

Bartosz Dworak - husle
Piotr Matusik - piáno
Szymon Madej - bicie
Jakub Dworak - basa

BARTOSZ DWORAK QUARTET BARTOSZ DWORAK QUARTET

Skupina vznikla v roku 2010 v Katoviciach, len čo sa muzikanti stretli na Hudobnej akadémii. Formácia sa v priebehu rokov menila, až sa vykryštalizovala na štyroch členov – Bartosz Dworak, Piotr Matusik (pianista), Szymon Madej (bubeník) a Jakub Dworak (basa).

Hlavným poznávacím znakom skupiny je akustický zvuk prepojený s tradicionalizmom a modernizmom. Dominujúcim repertoárom ich skladieb sú vlastné kompozície s vplyvmi poľského folklóru. Kapela je laureátom ceny Grand Prix 37. ročníka juniorského džezového festivalu v Krakove.


viac informácií »


2. THE BLESSED BEAT /I,SK/

David Kollar - gitara
Paolo Ranieri - trúbka
Simone Cavina - bicie

THE BLESSED BEAT /I,SK/ THE BLESSED BEAT /I,SK/Hudba The Blessed Beat absorbuje a odráža komplex hudobných nálad (jazz, elektronickú a improvizovanú hudbu). Zachováva individualizmus a vysoko kvalitné remeselné spracovanie, ktoré sa rozprestiera v hudobnej tvorivosti a žánrovej pestrosti.

Skupina je zložená z troch umelcov mladej generácie, ktorí spolupracovali s hudobníkmi ako Pat Mastelotto z King Crimson, Eivind Aarset, Bjorn Charles Dreyer, Berserk Band, Gergo Borlai, Lenka Dusilová, Tadeusz Sudnik, Tomasso Colliva, Stefano Battaglia.

David a Paolo sú členmi nového projektu bubeníka King Crimson s názvom KOMARA . Projekt KOMARA bol vysoko hodnotený v magazínoch na celom svete. Písal o ňom aj Robert Fripp a skupina Tool, ktorej gitarista Adam Jones pripravil obal k albumu.


viac informácií »


3. FATS JAZZ BAND /SK/

Ladislav Fančovič - piáno, arr., alt-sax.
Ľubomír Kamenský - trubka, kornet
Branislav Belorid - pozauna
Pavol Hoďa - tenor-saxophone, clarinet
Michal Matejka - gitara
Pavol Kušík - kontrabas
Patrik Fičor - bicie
Jana Dekánková - spev
Matúš Uhliarik - spev, piáno

FATS JAZZ BAND /SK/
viac informácií »
 ... a tu »
22.10. Sála Čierneho Orla PKO Prešov o 18.00
1. OTTO HEJNIC TRIO /CZ,SK/

Ondrej Krajňák - piano
Josef Fečo - kontrabas
Otto Hejnic – bicie

OTTO HEJNIC TRIO OTTO HEJNIC TRIO
Po veľmi priaznivých ohlasoch z koncertov po Európe a v Mexiku prichádza Otto Hejnic Trio po prvýkrát na Slovensko. Kapela pozostáva z hudobníkov tvoriacich absolútnu špičku domácej jazzovej scény. V tomto zložení vydali doposiaľ dva štúdiové albumy, ktoré získali viaceré ocenenia a veľmi pozitívne recenzie.

“…ide skutočne o výnimočný počin v česko-slovenskom jazze “, napísal v recenzii o debutovom albume One Jan Hocek pre Jazzreport. Ďalší z významných hudobných kritikov Igor Wasserberger píše pre časopis Muzikus: “….skladby majú imagináciu a vyzretý rukopis a predovšetkým neopakovateľnú atmosféru ”. A dnes už legendárny kritik Lubomír Dorůžka povedal pre MF Dnes: ”… album One prináša proste ďalší nový zvuk na široko rozvetvenej scéne dnešného jazzu……Otto Hejnic je bubeník, ktorý vie, čo chce a dokáže to”.

viac informácií »
... a tu »
... a tu »2. KIRK LIGHTSEY – PAUL ZAUNER QUINTET /USA,A/

Kirk Lightsey - piáno
Paul Zauner - trúbka
Klemens Pliem - tenor sax, flauta
Wolfram Derschmidt - basa
Dusan Novakov - bicie


KIRK LIGHTSEY – PAUL ZAUNER QUINTET KIRK LIGHTSEY – PAUL ZAUNER QUINTET


Kirk Lightsey je považovaný za jedného z najvýznamnejších klaviristov súčasného jazzu .Vo svojej hre dokáže skĺbiť celé spektrum klavírnych hudobných postupov moderného jazzu, vďaka mohol počas svojej kariéry spolupracovať s tými najväčšími hviezdami jazzu ako Betty Carter, Pharoah Sanders, Chet Baker, Sonny Stitt, Kenny Burrell, Freddie Hubbard, Harold Land, Curtis Fuller, James Moody, Benny Golson, Don Cherry a mnohí ďalší.

V osemdesiatych rokoch koncertoval s Dexterom Gordonom a vďaka tomu dnes často vystupuje s programov venovaným tejto legende svetového jazzu. Kirk Lightsey vystúpi v Prešove s rakúskou formáciou trombonistu Paula Zaunera.


viac informácií »

3. JURAJ GRIGLÁK & COMPANY feat. POOGIE BELL,CHRIS HEMINGWAY /USA,SK/

Juraj Griglak - basgitara
Poogie Bell - bicie
Chris Hemingway - alt saxofon
Eugen Vizvary - klavesy
JURAJ GRIGLÁK & COMPANY feat. POOGIE BELL,CHRIS HEMINGWAY JURAJ GRIGLÁK & COMPANY feat. POOGIE BELL,CHRIS HEMINGWAY


Zaciatok spoluprace Juraja Griglaka s legendarnym bubenikom Marcusa Millera,Poogie Bellom sa spaja s nahravanim dvoch skladieb na Jurajov druhy solovy album, Time to Fly, v decembri 2011.Na zaklade tejto nahravky si Poogie pozval Juraja do svojej kapely Poogie Bell Band,ktoru tvoria byvali clenovia Marcus Miller Band : klavesista Bobby Sparks, trubkar Patches Stewart a mlady new yorksky saxofonista Chris Hemingway. Juraj s nimi absolvoval v roku 2012 a 2013 dve europske turne (Holandsko, Anglicko, Francuzsko,Belgicko,Nemecko,Rakusko,Slovensko).

Na zaklade tejto spoluprace si Juraj pozval tychto vynimocnych muzikantov do svojho projektu Juraj Griglak & Company a spolocne odohrali na jar 2015 pat koncertov na Slovensku a jeden v Cechach. Spolupraca pokracuje aj na jesen 2015.

Na klavesy vystrieda Bobbyho Sparksa dlhorocny Jurajov spoluhrac Eugen Vyzvary, ktory sa tiez vyznamnym dielom podielal na nahravani albumu Time to Fly. Repertoar kapely tvoria skladby z noveho albumu Juraja Griglaka, Time to Fly.

viac informácií »
... a tu »
... a tu »
... a tu »
... a tu »
... a tu »
... a tu » 

© 2009 - 2015 JAZZ PREŠOV | Powered by Intas, s.r.o. | Created by CODE2B, s.r.o.