PARTNERI
Fond na podporu umenia
Hudobné centrum
Ministerstvo kultúry
Mesto Prešov
Intas s.r.o.
Poďakovanie
Agentúra Rock Pop Bratislava

Poľský inštitút
Embassy of the USA
ISPO spol. s r.o., inžinierske stavby
kamdomesta
Vinci Park
EZO.sk, s. r. o.
szus Dama
Eurovia
Unistav, s.r.o.
REVCO
KAPING
GEOKART Veľké Kapušany, s.r.o.
Letecká škola Heli company s.r.o.
GEODETICCA, s.r.o.
HUDOBNÝ NÁSTROJ s.r.o.
Hotel Lineas

MEDIÁLNY PARTNER
skJazz.sk
Rádio Prešov
jazz.sk
jazzpark.sk
Culty - Vaša kultúra


18.10. Sála Čierneho Orla PKO Prešov o 18.00
1. MAREK SZARVAŠ PROJEKT /SK,PL/

Marek Szarvaš – bicie
Ján Kopčák – saxofóny
Matúš Pavlík – klavír, klávesy
Braňo Valanský – basgitara, kontrabas
Susanna Jara - spev

Marek Szarvaš Projekt Marek Szarvaš Projekt Marek Szarvaš Projekt Marek Szarvaš ProjektMarek Szarvaš Projekt je jedinečná kombinácia hudobníkov rôznych žanrov, ktorí spojili svoje schopnosti aby preklenuli hranice hudby a interpretovali originálne kompozície kapelníka maximálne prirodzene a muzikálne. Hoci je kapela tradičnou kombináciou nástrojov ako bicie, basa, klavír a saxofón, zvuk kapely je však jedinečný vďaka farebnej výrazovosti jednotlivých hráčov. Tentokrát príde ako hosť vynikajúca ukrajinská speváčka žijúca v Poľsku - Susanna Jara.


viac informácií »
... a tu »

2. VERTIGO /CZ,SK,PL/

Marcel Bárta – saxofón
Oskar Török - trúbka
Vojtěch Procházka – klavír
Rastislav Uhrík – kontrabas
Daniel Šoltis – bicie
Dorota Barová – violoncello, spev

Vertigo Vertigo Vertigo Vertigo

Vertigo je jedna z najoriginálnejších československých jazzových formácií. Ich cieľom bolo hľadať si vlastný hudobný jazyk. Východiskovým bodom bol pre nich jazz, ale postupne sa dopracovali k úplne svojskému zvuku a hudobnému prejavu. Jeho súčasťou je kreativita, totálna improvizácia, ale tiež sofistikované kompozície zachádzajúce miestami až do oblasti súčasnej vážnej hudby. Vydali 6 albumov, vyhrali 3 hudobné ceny a na 4 boli nominovaní. Odohrali stovky koncertov na domácej aj zahraničnej scéne.

Vďaka neutíchajúcemu entuziazmu a nesporným hudobným kvalitám sa Vertigo stalo stálicou európskej hudobnej scény. V tomto roku oslavuje zároveň 15-te výročie od založenia skupiny.

viac informácií »
... a tu »


3. DAM´NCO /F/

Damien Schmitt – bicie
Michel Alibo – basgitara
Nicholas Vella – klávesy, spev
Michael Lecoq – klávesy, spev
Yann Negrit – gitara

DAM´NCO DAM´NCO DAM´NCO DAM´NCO DAM´NCO DAM´NCO
DAM´NCO je novou tvárou francúzskeho pop-jazzu. V ich hudbe sa prelína multikulturalizmus Francúzska 21. Storočia. Farebná hudba, spev a tanec je prerušovaný výbušnými improvizáciami. V ich hudbe sa odráža atmosféra Parížskych štvrtí odkiaľ pochádzajú členovia kapely.

DAM´NCO je spojením tých najlepších francúzskych hudobníkov z oblasti fusion music a elektrického jazzu. Leadrom kapely je bubeník a multiinštrumentalista Damien Schmitt, ktorý je známy so spolupráce s mnohými svetovými hudobníkmi ako Alain Caron, Jean Luc Ponty, Bireli Lagrene a mnohí ďalší.viac informácií »
 ... a tu »
 ... a tu »
 ... a tu »
19.10. Sála Čierneho Orla PKO Prešov o 18.00
1. MATÚŠ JAKABČIC CZ-SK BIG BAND /SK,CZ,HU/


Koncerty z verejných zdrojov podporili:
Fond na podporu umenia - www.fpu.sk
Bratislavský samosprávny kraj - www.region-bsk.sk
Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.


Drevá:
- Miroslav Poprádi (as, cl),
- Rostislav Fraš (ts, ss, fl),
- Martin Uherek (ts),
- Erik Rothenstein (bar. sax)

Trúbky a krídlovky:
- Ádám Gráf,
- Jiří Kotača,
- Lukáš Oravec

Trombóny:
- Richard Šanda,
- Jozef Vörös,
- Michal Motýľ (basový tbn)

Rytmika:
- Matúš Jakabčic (gitara),
- Ľuboš Šrámek (klavír),
- Peter Korman (kontrabas),
- Marián Ševčík (bicie)


Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band

„Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ sa po prvýkrát verejnosti predstavil v roku 2004 na festivale v Přerove. Počas svojej existencie účinkoval takmer na všetkých väčších festivaloch ako aj samostatných koncertoch v Čechách a na Slovensku. Koncertoval aj v Srbsku (festivaly v Novom Sade a vo Valjeve) a v Rakúsku (ORF Radiokulturhaus, viedenský Porgy & Bess, Graz, Jazz& Wine festival v Poysdorfe).

Spolupráca s ORF spolu s popredným rakúskym saxofonistom Harry Sokalom vyústila v niekoľko nahrávok; nahrávka koncertu v Radiokulturhause vyšla na CD „Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band featuring Harry Sokal – Live“ vo vydavateľstve ORF. Na CD „Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ ktoré vyšlo v rámci edície „Jazz na Hradě“ je zachytený záznam koncertu na Pražskom hrade ktorého usporiadateľom bol český prezident Václav Klaus. Na CD vyšiel aj záznam Novoročného koncertu Volksbank 2009 na ktorom účinkoval Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band aj so sólistami Sigi Finkelom a Bercom Baloghom.

„Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ sa skladá z popredných jazzmanov z Čiech a Slovenska, ktorí majú s pôsobením vo veľkých jazzových orchestroch bohaté skúsenosti; v ostaných rokoch je stálym členom orchestra aj Ádám Gráf na poste 1. trúbky, kmeňový člen Modern Art Orchestra z Budapešti. Ťažiskom repertoáru big bandu sú skladby M. Jakabčica, ako aj jeho autorské aranžmány známych jazzových štandardov. Od roku 2010 je jeho program obohatený o skladby z projektu „Blázni z Chelmu“, na ktorom sa autorsky okrem M.Jakabčica podieľa aj Erik Rothenstein, ako aj o skladby ďalších autorov – členov orchestra (Michal Motýľ, Radovan Tariška/Miroslav Hloucal).

Niekoľkoročná Jakabčicova spolupráca s Harry Sokalom vyústila aj do spoločnej suity pre big band a sólo tenor/soprán saxofón. Orchester má v repertoári aj Ellingtonovu/Strayhornovu „The Nutcracker Suite“ – Ellingtonovo a Strayhornovo spracovanie Čajkovského Luskáčika.viac informácií »2. BLOOD,SWEAT & TEARS /USA/

Bo Bice - spev
Brad Mason - trúbka
Ken Giofrre - saxofón, flauta
Glen McClelland - klávesy
Dillon Kondor - gitara
Ric Fierabacci - basa
Dylan Elise - bicie

Blood, Sweat & Tears Blood, Sweat & Tears Blood, Sweat & Tears Blood, Sweat & Tears

Blood, Sweat & Tears je kapela, ktorá pred päťdesiatimi rokmi vymyslela, a etablovala jazzrock. Originálna a nápaditá fúzia v podaní BS&T bola od začiatkoch viac, ako len bluesrock doplnený o dychovú sekciu. Už rok po svojom vzniku dostala skupina cenu Grammy za najlepší album roka.

Blood Sweat & Tears nie je kapelou v klasickom slova zmysle. Ide o vždy aktuálnu bandu fantastikých hudobníkov s výborným spevákom, a neskutočným repertoárom. V skupine hrali napríklad Randy Brecker či Mike Stern. Vedúcim zájazdu je Bobby Colomby, ktorého najväčším objavom bol geniálny Jaco Pastorious.

Legendárna značka BS&P je dodnes obľúbenou koncertnou senzáciou tak pre rockových, ako aj jazzových fajnšmekrov. Vizionár Colomby neustále vyhľadáva tých najtalentovanejších hudobníkov po celom svete, a obnovuje s nimi vzrušujúcu evolúciu jazzrocku pod značkou Blood Sweat & Tears. Jeho posledným fantastickým objavom je aktuálny spevák Bo Bice, ktorý prešiel školou južanského rocku.

Blood, Sweat & Tears featuring Bo Bice on YouTube:


viac informácií »
... a tu »

 

© 2009 - 2017 JAZZ PREŠOV | Powered by Intas, s.r.o. | Created by CODE2B, s.r.o.