KK PEARLS

Krzysztof Kobyliński – poľský skladateľ, klavirista, autor niekoľkých hudobných albumov založených na jazzovej, etnickej, neoklasickej a elektrickej hudbe. Zakladateľ a riaditeľ ethnojazz festivalu Palmjazz a The Jazzovia Centre v Gwilice, Poľsku. Multikulturalizmus vyplývajúci z koreňov umelcov

KK PEARLS tvorí dokonalé vyjadrenie hudby. Hudobníci si vďaka Krysztofovi môžu dovoliť veľké množstvo improvizácií, v ktorých rezonujú rôzne umelecké vízie. Vášeň spojená s jemnou technikou je typická pre hru Dimu Gorelika, ktorý improvizuje na motívoch Ukrajiny a Blízkeho východu. Zaujímavá je taktiež juktapozícia s gitarou Kolumbijčana Ediho Sancheza, a pulzujúce efekty latinsko -amerických basgitarových rytmov. Etno-jazzové perkusie Waldemara Lindnera sú nie len rytmus samotný – je to plne rozvinutá súčasť hudobného kokteilu zloženého týmito umelcami.

Klavirista, skladateľ a líder Krzysztof Kobylińsky šikovne vyjadruje emócie obsiahnuté v hudbe, a tak zaručuje originálne hudobné farby/zafarbenie a melódie. Šarmantný hlas Rivka Shabi hypnotizuje a ťahá poslucháčov mimo reality.

Hrajú:
Krzysztof Kobyliński – klavír
Rivka Shabi – spev
Dima Gorelik – gitara
Waldemar Lindner – bicie
Edi Sanchez – basgitara